Wydarzenie

Noc Naukowców 2018

28.09.2018r.  na poznańskich uniwersytetach odbyła się kolejna już edycja Nocy Naukowców. Sekcja Edukacji Przyrodniczo-Leśnej również postanowiła dołożyć swoją przysłowiową cegiełkę to tego wydarzenia i tak powstały trzy aktywności przygotowane i przeprowadzone przez członków Sekcji.

Stoisko edukacyjne „Jakie liście szumią w lesie? Leśne stanowisko edukacyjne.

Noc naukowców, która odbyła się 28 września zapiszę się w pamięci dzieci, młodzieży i dorosłych jako czas niezapomnianych wrażeń, a wszystko za sprawą pracowników i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć członków Sekcji Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze kolorowe stanowisko. Kredki, farbki i wycinanki dały możliwość stworzenia niesamowitych arcydzieł. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie na krążkach drewna. Dla małych uczestników była to niecodzienna zabawa. Mamy nadzieję, że przyszła Noc Naukowców przyniesie że sobą jeszcze więcej chętnych. Czekamy na Was w następnym roku.
Paulina Kołodziejczyk

Wykłady- „… a moją miotłę zrobię z brzozy coby złe duch miały się gdzie schować” rzekła podła czarownica, czyli rośliny zielne i drzewa w wierzeniach dawnych Słowian.

Sala inżynierii leśnej w Kolegium Cieszkowskich zamieniła się chwilę w pradawną zielarnię przyozdobioną drewnianymi i glinianymi naczyniami, chmielem, pokrzywą, jasnotą… W czajniku zaparzał się napar z ziół. Kameralne grono słuchaczy mogło rozkoszować się naparem z lawendy, pokrzywy, ślazu, bluszczyka kurdybanka czy piołunu podczas słuchania opowieści i podań o roślinach w wierzeniach naszych przodków…
Krzysztof Rutkowski

Warsztaty „To był skowronek czy słowik?” Warsztaty z rozpoznawania polskich ptaków i ich głosów.

Na warsztatach z rozpoznawania ptaków zajęliśmy się rodzimymi gatunkami, często spotykanymi w takich miejscach, jak miejskie parki, pola czy mokradła. Z pomocą fotografii i głosów uczestnicy uczyli się oznaczania szeregu gatunków. Spotkanie zwieńczyła wizyta sokolnika z wyjątkowym, białym myszołowem, dzięki któremu w uczestnikach zakiełkowała pasja ornitologiczna.
~Maria Prawdzińska-Jarysz

Link do zdjęć

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.