Zajęcia Edukacyjne

Zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Luboniu

W dniu 1.12.2017r. udaliśmy się na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 1 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu . Zajęcia prowadziliśmy w klasach czwartych oraz piątych.
Podczas zajęć opowiedzieliśmy krótko o pracy wykonywanej przez leśniczego takiej jak podstawy gospodarki leśnej, czy ochrony lasu. Dzieci miały również okazję brać udział w ,,mini” szacunkach brakarskich mierząc pierśnicę oraz wysokość drzewa, za które posłużyli nam ochotnicy z sali. Ćwiczenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ponad to omawialiśmy wspólnie z dziećmi warstwy lasu, występujące w nich rośliny oraz zwierzęta. Podczas opisywania podszytu, czy koron drzew nie mogło zabraknąć licznych eksponatów, które jak zawsze wzbudziły ogromne poruszenie w klasie. Jednak to możliwość zobaczenia poroża poszczególnych gatunków naszych rodzimych gatunków była dla dzieci największą atrakcją. Staraliśmy się również przekazać jak najwięcej ciekawostek oraz odpowiedzieć na liczne pytania, które nie zawsze należały do łatwych.
Mamy nadzieję, że wiosną uda nam się spotkać jeszcze raz, tym razem w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie będziemy mieli jeszcze większe możliwości na przedstawienie dzieciom piękna otaczającej Nas przyrody i powtórzenie tego co omawialiśmy w lekcyjnej sali.

Relacja
Ania Stempin

Link do galerii

fot. Karolina Łangowska, Ania Stempin, Agnieszka Urbaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.