Zajęcia Edukacyjne

Zajęcia przyrodnicze Warsztat Terapii Zajęciowej „Przylesie”

W dniu 30 stycznia 2018 roku skromna reprezentacja Sekcji Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Koła Leśników w osobach Agnieszki Urbaniak i Krzysztofa Rutkowskiego przeprowadziła zajęcia leśne dla osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie”.

Nazwa placówki brzmi zobowiązująco, toteż zabraliśmy ze sobą spory kawałek lasu. Uczestnicy mogli dotknąć poroża jelenia, daniela, sarnich parostków, szyszek, nasion, porostów i wielu innych darów lasu. Opowiedzieliśmy o naszych studiach, pracy leśnika, niektórych gatunkach drzew, zwierzętach leśnych. Spędziliśmy przesympatyczny czas wśród bardzo miłych ludzi, zawsze, jak podkreślali, chętnie przyjmujących gości.

Wielu uczestnikom „Przylesia” tematyka nie była obca, bowiem niektórzy pracują w ogrodach botanicznych, renowują drewniane meble albo mają na co dzień kontakt z przyrodą np. na działce. Wywiązały się naprawdę ciekawe dyskusje, a na koniec przeprowadziliśmy quiz z drobnymi upominkami. Mieliśmy okazję podziwiać witraże i ceramikę, którą tworzą w ramach Pracowni Rękodzieła z fakultetem artystycznym. Dostaliśmy nawet ręcznie wykonane, piękne ceramiczne dzieło w podarku – widoczne na zdjęciu w galerii. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na wiosenny spacer i pogadankę do naszego Ogrodu Dendrologicznego. Było naprawdę świetnie! 🙂 

Relacja  Krzysztof Rutkowski

Link do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.